Neden İdeal Kahvaltı Yazılım Bilişim
Telefon ile Sipariş Vermek İster Misiniz? 0506 061 47 57
 

Neden İdeal Kahvaltı

Neden İdeal Kahvaltı

Sağlıklı beslenmenin temeli güne ideal kahvaltı ile başlamaktır. Güne ideal kahvaltı ile başlamak demek; iyi görünmenin ve iyi hissetmenin yolunu yarılamışsınız demektir. İdeal kahvaltıyı yaşamımız bir parçası haline getirerek hem kahvaltının hemde hayatın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Günümüzde genellikle iki tip kahvaltı tercih ediyor. Birinci karbonhidrata dayalı kahvaltı ikincide hiç kahvaltı yapmamak.

Karbonhidratlı bir kahvaltı anlayışında; sabahları beyaz ekmek, tost, simit poğaça gibi basit karbonhidrat alımı yada şeker oranı yüksek kahvaltılık gevrekler ile güne başlıyoruz. Bu tip kahvaltı enerji verebilir ve açlığımızı da bir nebze geçirebilir. Fakat bu iki etkide kalıcı etki değildir. Karbonhidratlı bir kahvaltı bizi, vücudumuzu düzgün çalışmasını sağlayan besinlerden (protein, lif, vitamin ve mineral) mahrum bırakır. Bunun sonucunda kısa sürede yorgun düşebilir, konsantrasyonunuz bozulabilir. Öğle yemeği zamanından önce bile daha fazla karbonhidrat ihtiyacı ortaya çıkar ve açlık hissedebiliriz. Bu esnada yemek yediğimizde ise bu kısır bir döngüye dönüşür. Tekrarlanan, yükselip, alçalmalar vücudumuzun dengesini bozar ve sonuç olarak uzun dönemde bu, kilonuzu ve enerjinizi etkiler.

Güne Kahvaltısız başlamak; sabahları kendimizi aç hissetmediğimiz veya kahvaltıya vakit ayıramadığımız için bu öğünü genelde atlarız. Ancak kahvaltıyı atlamak istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Vücudunuzu fonksiyonları devam ettirmek için gece boyunca tükenmiş olan besin su rezervlerini geri almaya çalışır. Kahvaltı yapmadığımız zaman kaybedilen besin ve su miktarını geri alamayacağından dolayı açlık ve yorgunluk baş gösterir. Vücudumuzu vermiş olduğu uyarılar sonucunda şeker dengesini korumak için çikolata, bisküvi tarzı yiyeceklere odaklanırız. Bir defa daha bu kısır döngüdeki yükseliş ve düşüşler uzun vadede iyi olmasını etkileyecektir.

İdeal Kahvaltı

Kahvaltının öneminden ve yanlış kahvaltının sonuçlarından bahsettik. Peki ideal bir kahvaltı nasıl olmadı? İdeal kahvaltı dediğimiz bizlere şu üç maddeyi sağlamalıdır.

1. Vücudumuz gece boyunca biz uyurken kendini tamir etmek için çalışır. Bu çalışma esnasında vücudumuzda ki besin ve su stoklarından kullanır. Sabah kalktığımızda enerji düşüklüğü genelde bundan dolayıdır. İdeal bir kahvaltı gece boyunca kaybettiklerimiz bize geri vermeli.

2. Vücudumuz gün içerisinde ihtiyacımız olan enerjiyi sabah kahvaltısından alır. O yüzden ideal kahvaltı bize aynı zamanda gün içinde kullanacağımız besin ve su stokunu vücudumuza vermeli. 

3. Gün boyunca enerjik olabilmemiz için kan şekeri seviyesinin ideal düzeyde olması gerekmektedir. Kan şeker seviyesinin yükselip alçalması bizim enerjimizin düşmesine neden olabilir. Bunun sürekli kısır döngü içinde hareket etmesi ileride sağlığımız için ciddi sorunlara yol açabilir.Kan şekerinin ideal düzeyde tutmanın en iyi yolu güne ideal kahvaltı ile başlamaktan geçer. İdeal kahvaltı kan şekeri seviyesini korumamıza yardımcı olmalıdır.  

Neden İdeal Kahvaltı 0506 061 47 57

Hiçbir ücret ödemedenAyrıcalıklı Müşterimiz olarak hemen 

indirim ile ürünlerimizin tadını çıkarmaya başla!

Daha fazla ürün tüketdaha büyük indirimlere ulaş.

Herbalife Üyeleri olarak sizlere muhteşem sonuçlar aldırmaya devam ediyoruz.

sepetim